AF
Soru Sahibi
7 Haziran 2017 18:50

Sakal problemi

Hayırlı günler hocam. Ben 20 yaşındayım. Bıyıklarım var. Çene de kıllanma var. Fakat sakallarım çıkmıyor. Sarı tüyler çıkıyor ve siyahlaşmıyor. Hormon değerlerim: Fsh 7.32 (1.5 - 12.4) LH 6.09 (1.7 - 8.6) Prolaktin 12.57 (4.04 - 15.2) Totel testesteron 397.3 (249 -836) . Hormonlarım normal değer aralıklarında. Sakal için yeterlimidir? Eczaneler de satılan sakal serumlarının vücuda bir zararı var mı? Hormonlara vs. Kötü etki yapar mı? Kullanmak doğru olurmu? Cevabınız için teşekkürler. Hayırlı ramazanlar. (Ek olarak : 7 yaşında çift taraflı inmemiş testis ameliyatı olmuştum )

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Göksun Ayvaz
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Hormonlar normal sınırlarda olmakla birlkte geçirdiğiniz operasyon nedeniyle testise yönelik dinamik test yapmak daha doğru sonuç verecektir.

13 Temmuz 2017 13:21