ŞA
Soru Sahibi
28 Temmuz 2018 16:35

Sağ yanak AVM

Merhaba hocam ben 21 yaşındayım .sağ yanağımda son bir yılda büyüyen bir şişlik oluştu ve hastaneye gittiğimde avm olduğunu söylediler emnolizasyon tedavisi oldum ve kitle çıkarılması için bi ameliyat daha oldum ama kitle yüzümde olduğu için çok az bi kısmını çıkarabildi doktor ,bu kitlenin tamamının alınma şansı var mı ya da ne yapabilirim ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özgür Kılıçkesmez
Radyoloji , Girişimsel Radyoloji

AVMnin anjiyo ile tama yakin kapatılması gerekir. Sonrasinda da cikarilmasi icin lezyonun derinligi hayati organlara yakinligi vs onemli. Plastik ve bas boyun cerrahini filmleri gorerek muayene de ederek karar vermesi gerekir. Gecmis olsun

28 Temmuz 2018 19:10