9 Temmuz 2018 12:37

Sağ fallopian tüp CA

Merhaba Annem 2013 sağ fallopian tüp ca dan dolayı opere edilmişti.Normal yapılan kontrollerde kitle göründüğü haberini aldık.Daha sonra F-18 FDG Pet/BT çektirildi.Sonuca göre karaciğer sağ lobu anterior komşulugunda peritoenal yüzeyde 33×16 mm ve 21×6 mm boyutlarında yumuşak doku danisteli lezyonlarda F-18 FDG tutulumu saptanmış.Sigmoid kolon lateralinde birbirine komşu 18×14mm ve 11mm çapında patolojik F-18 FDG tutulumu saptandı.Vajinal alanda patolojik tutulur gösteren odak yoktur. Not: CA125 kan testi =15 normal değerler 0-30 yazıyordu. Bunun tedavisi nedir .Sadece ameliyat ile mi gecer .Korkulacak bir yani var mi ?yardimci olabilir misiniz?

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Kadir Güzin
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

anneniz operasyondan sonra Kemoterapi aldımı? operasyonu hangi meslektaşımız yaptı.? Tümor markerı normal göstermesine ragmen PET te farklı bölgelerde tutulum mevcut.Medikal onkolog ile birlikte değerlendirilip tedavisine karar vermek gerekir

11 Temmuz 2018 09:41
Soru Sahibi

Evet Annem 6 ay kemoterapi aldı.Operasyonu ise Dr Emel Canaz yapmıştı.

12 Temmuz 2018 12:32
Prof. Dr. Kadir Güzin
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

bize mua e gelmeniz gerekiyor

13 Temmuz 2018 11:24
Soru Sahibi

Size nasıl randevu alabiliriz

16 Temmuz 2018 11:19
Prof. Dr. Kadir Güzin
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

*** *** ** ara

26 Temmuz 2018 12:08