yf
Soru Sahibi
12 Nisan 2020 23:24

Sağ ayağın sağ üst ve yan tarafında ağrı ve şişlik

Merhaba, Annem 68 yaşında, 5-6 yıl önce sağ ayağının üzerine yük düştü ve burkulma da oldu. Kırık oluştu. Zamanla iyileşti fakat son 20-25 gündür aynı yerde yine aynı şiddetli ağrıları ve şişme oluyor. Korona virüs nedeniyle hastaneye de gitmek istemiyoruz. Ama ayağı çok ağrıyor. İstirahat ettiğinde ağrısı çok az hafifliyor ama ağrı hep var. Hastaneye gitmezsek, gecikirse bir sorun olur mu? Evde yapabileceğimiz bir tedavi yöntemi var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. ***Not: Netten bulduğum resim üzerinde tarif ettiği ağrı ve şişlik bölgesini işaretledim. Resmin üzerinde kırmızı ile çizdiğim bölgenin tamamında ağrı olduğunu söylüyor. O bölgenin altında ve üstünde şişlik de oluyor. (3.4. ve 5. parmaklardan itibaren ayağın üst kısmı- o yönde yan tarafı topuğa kadar olan kısım ve bu bölgenin tabanı) **Ilık suda dinlendirdiğimizde ağrı hafifliyor ama yine devam ediyor. Acilen cevabınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. Kolay gelsin.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Fatih Karaaslan
Ortopedi ve Travmatoloji

geçmiş olsun, anlattığınız yeni ortaya çıkmış bir problem gibi duruyor, görüntüleme yapılması gerekebilir. Covid19 dan korunmak için gerekli tedbirleri alıp, bir ortopedi doktoruna muayene olmanızı tavsiye ederim

13 Nisan 2020 00:05