GS
Soru Sahibi
15 Ağustos 2017 15:03

Safra taşı

Merhaba 23 yaşındayım karnın üst bölümünde ve sırta vuran ağrılarım var sürekli doktorla gmrüştüğümde bana idrar yolu enfeksiyonu dedi tekrar gittimde bana karaciğer boyutu 17 cm karaciğerde yağlanma ve safra keresinde 5-6 mm çapında bi kaç adet taş olduğunu söyledi perhiz yapmamı söyledi sizce durum ameliyatlık bi durummu yada neler yapmam gerekiyor uzun oldu biraz hakkınızı helal edin

1 cevap
Cevaplar (1)

Şİkayetlerinizin sebebi safra kesenizdeki taşlar safra kesesi taşlarının tedavisinde semptomatik olduğunda yani sizdeki gibi problemlere neden olduğunda mutlaka ameliyat öneriyoruz o nedenle laparoskopik yani kapalı safra kesesi ameliyatı olmanız gerekiyor

16 Ağustos 2017 08:28