od
Soru Sahibi
2 Ocak 2019 17:03

Safra kesesi taşı

Benim safra kesemde 9,5 mm taş görüldü.kan testindede karaciğer enzimlerim yüksek çıktı.taşla alakalımı bu durum yoksa taş kanala düşüp iltahaplanma yapmış olabilirmi?2gün sonra doktordan randevu aldım ameliyatmı olmam gerek yoksa önce ilaç tedavisimi yapılmalı

1 cevap
Cevaplar (1)

Öncelikle geçmiş olsun Karaciğer fonksiyonlarını bozan safra taşı büyük olasılıkla kesesin çıkışında kısmi bir tıkanık nedeniyledir Bizim uygulamamız beklemeden ameliyattır Sağlık dilerim

3 Ocak 2019 00:44