YA
Soru Sahibi
23 Mayıs 2021 18:00

Safra kesesi hiperokojen lezyon ne demektir

Hocam merhaba safra kesesinde ultoroson sonucu; Safra kesesi boyut ve duvar kalinligi normaldir. Kese duvarinda yaklasik 8.5 mm capra hiperekojen lezyon izlenmistir (polip? İmpakte debri?) takibi onerilir yazmis. Doktorumun aciklamasindan malesef anlam veremedim taşmi demek yoksa kotu huylu bir kistmi bu iyi huylumu demek lutfen yardimci olun.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Muhammed Özdemir
Genel Cerrahi , Gastroenteroloji Cerrahisi

Bu bir et parcası da olabilir bir taş da olabilir bunu ayırt edememesinin nedeni normalde taşlar hareket eder ama bazen duvara yapışır ve et parçası mı yoksa taş mı ayırt edilemez..şikayetleriniz varsa ameliyat olun yoksa eğer 3 ay sonra tekrar ultrason yaptırın ve et parcası derlerse yine ameliyat olun yok taş derlerse şikayetiniz olmadığı için ekstra bişey yaptırmanıza gerek yok

25 Mayıs 2021 17:30
YA
Soru Sahibi

Allah razi olsun hocam cok sağolun🙏🏼

25 Mayıs 2021 19:48
Op. Dr. Muhammed Özdemir
Genel Cerrahi , Gastroenteroloji Cerrahisi

Gecmiş olsun 🙏🏻

27 Mayıs 2021 20:43