GF
Soru Sahibi
18 Ekim 2019 16:04

safra kesesi asimetrik duvar kalınlaşması

merhaba ,1 senedir safra kesesinde bulunan poliplerden dolayı takip ediliyorum ama son usg de kafam karıştı.safra kesesinde asimetrik kalınlaşma izlenmiştir.lümen içinde septasyonlar izlenmekte olup pozisyonla yer ve şekil değiştirmekte olup öncelikle sludge ile uyumlu değerlendirilmiştir.safra kesesinde en büyüğü posterior duvar yerleşimli 3,8mm boyutlarında farklı boyutlarda bir kaç adet polip saptanmıştır. bu sonuca göre doktor mr ve doppler istedi riskli bir durum varmıdır? ameliyat gerekir mi ? çok teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun, bence de bu safhada MR gerekli, sonrasında bana gelirseniz, muayene ve diğer bulgularla meseleyi bir sonuca vardırırız, sağlıkla

18 Ekim 2019 22:17