ps
Soru Sahibi
11 Ocak 2019 08:49

safra kanalından başlayan ve akcigerde metastaz yapan kanserli hücre

Toraks görüntülerinde, mediastende subkarinal seviyede 2 X 1.6 cm ölçülen, patolojik Ga-68 DOTATATE tutuluşu gözlenen lenf bezi dikkati çekmiştir. Akciğer parankim alanları incelendiğinde, sol akciğer üst lob apikoposterior, alt lob lateral bazal segmentte, sağ akciğer alt lob superior, orta lob medial segmentte görüntülenen, büyüğü 2 cm çaplı nodüllerde patolojik Ga-68 DOTATATE tutuluşu izlenmektedir. Abdomino-pelvik görüntülerinde koledokta stente ait görünüm ve intrahepatik safra yollarında hava dansiteleri izlenmiştir. Gastrohepatik alanda, periampuller bölge ve ometal yağ planlarına uzanım gösteren, düzensiz konturlu, sınırları net değerlendirilemeyen dansite alanında patolojik Ga-68 DOTATATE tutuluşu izlenmemiştir. Pankeras baş ve gövde kesiminde fizyolojik tutulumdan ayırt edilmeyen Ga-68 DOTATATE tutuluşu mevcuttur. Stentin komşuluğunda peripankreatik alanda görüntülenen en büyüğü 2.2 X 1.4 cm boyutlu lenf bezlerinde patolojik Ga-68 DOTATATE tutuluşu izlenmiştir. Diğer gastroi

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Hüseyin Cahit Yılmaz
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Günaydın evre 4 safra yolu tümörü hastamız palyatif olarak zaten stentlenmiş bu evredeki hastalar cerrahiden fayda görmez bir onloloji uzmanının takip ve tedavisine girmeniz lazım Geçmiş olsun

11 Ocak 2019 10:49