AG
Soru Sahibi
6 Temmuz 2018 16:44

Safra kanalı- karaciğer - daralma

Merhabalar. Eşim ekim (2017) tarihinde laparoskopik yöntemle safra kesesi ameliyatı oldu. Ancak 3 gün sonra vücüdu sapsarı oldu. Araştırdıklarında koledok kanalda yaralanma var dediler. Ptk olcak dediler o da olmadı. İlk amelıyattan yaklaşık 15 gün sonra hepatikojejonostmy yapıldı. Şimdiye kadar sıkıntı yoktu ana 2-3 kere sarılık oldu şimdilerde ataklar fln gecırdı. Tüm arastırmalar yaptılar kanalda daralma var dediler . Yarın mrcp yapılacak. Sonra karar vercez dediler. Ne yapacağımızı bılemıyoruz . Yardım edecek birileri var mı yönlendırecek işinin ehli. Şaşırdık kaldık . Psikolojimiz bozuldu . Yardımlarınızı bekliyoruz

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Fatih Çiftçi
Genel Cerrahi , Gastroenteroloji Cerrahisi

Merhabalar; süreç takip ve yerine göre PTK gerektirebilecek bir durumda. Bulunduğunuz bölgede olmazsa İstanbul’da Bu durumla uğraşılıyor.

6 Temmuz 2018 23:55
AG
Soru Sahibi

Yani tekrardan ptk yapılabileceğini mi söylüyorsunuz Hocam

7 Temmuz 2018 08:52
Doç. Dr. Fatih Çiftçi
Genel Cerrahi , Gastroenteroloji Cerrahisi

Evet

11 Temmuz 2018 18:04