15 Aralık 2020 15:19

sadece diyafram nefesi almak gogus kafesi ve karın yapısıklıgı var:(

merhaba.gogus kafesim sırtım karnım yapışık.gogus kafesim genislememekte.fizyoterapist arkadasıma videolarını attım.sadece diyafram nefesi alıyorsun gogus kafesin sırtın genislemiyor dedi.bunun gogus kafesi eklemleri ile alakalı oldugunu soyledi.yalnız benim sabahları karnımda oyle karnım da yapısık sırtım da.bir süre sonra acılıyor karnım.yutma guclugum var.mideme bası var yukardan.karın zarım oyle boyle değil bası yapmakta.kaburgalarım vucudumu sıkıyor.nefesim de buz gibi nem yok.burnumdan alıp veriyorum buz gibi oluyor burnum da ki ev sıcacık.agız burun göz kuruluk var.sjogren baktılar yokmus.millet agzına maske takmaz nefes alamıyorum diye ben maske takınca nefesim nemlendikce daha rahar nefes alıyorum nefesim acılıyor.yemek sonrası ates basıyor cunku mideme bası var hareket edemiyor midem.karın zarıma bakılmadı hic.akcigerime cokca baktılar.romatologlardan fayda goremedim.hatta son gittiğim prof ilacları kesmeyi onerdi.bagısıklık baskılayıcılar baslanmıstı.bende rotor sendromu var.bu nedenle de ilacların toksik etki yaratmıs olabileceğini dusundu.bilirubinlerim arttıkca kuruluk arttı diye dusundü.keselim ve bakalım neler oluyor dedi.hocam benim yasadıgım sey kuruluk.acaba kuruluk karın zarımı tuttu ise bunu herhangi bir test anlar mı.gogus nefesim olmaması mı nem eksikliği yaratır yoksa nem yok diye mi gogus kafesim karnım yapıstı.romatolog diyor ki ilk evvela tukuruk bezini gözünü tutar.bunlar temiz.ama benim dil altı tukuruk bezlerime bakmıyor.onlar şiş.uclarından iltihap dahi aktı.gogus nefesi alabilsem karnımdaki bası kalksa umidim olacak:( 2 yıldır git gide kötüledim.nefes düfüzyon testi yaptılar hava verdiklerinde anlık acıldı gogus kafesim rahat nefes alıp verdim bi sureliğine.belki 20 25 dakika.lutfen beni yonlendiren biraz acıklamalarınız olursa cok memnun olurum ızdırabım cok.iyi calısmalar saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cengiz Bahadır
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Karışık bit durumunuz var. pskosomatik olabilir. fibromiyalji olabilit.Sizi gormeden bir şey soylemem zor

15 Aralık 2020 21:55
Prof. Dr. Cengiz Bahadır
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Karışık bit durumunuz var. pskosomatik olabilir. fibromiyalji olabilit.Sizi gormeden bir şey soylemem zor

15 Aralık 2020 21:55