MK
Soru Sahibi
6 Ocak 2019 07:51

Sa60 ro52 pozitif

Hocam iyi günler .tesadüfen öğrendiğim rf değerinin yüksek olmasi nedeniyle testler yapıldı. Ana pozitif çıktı tekrar kantesti yapilyapıldı Ssa60 testim ve Ro 52 pozitif çıktı bende herhangi bir belirti yok şimdilik diger ana paneli sonuclar ve ve anti ds dns negatif.göz kuruluğu testi yaptır bir sıkıntı yoksa 3 ay sonra kontrole gel dedi doktorun. Oğlum var bir kalp rahatsiliğı yok başka cocuk da düşünmüyorum.. hocam şimdi oturup hastalığın gelmesini mi beklemem gerekiyor? Ilcede oturuyoruz doğu görevimiz için .ulaşmak çok zor oluyor romatologa sizin dr görüşünüzü almak isterim ne yapmamı önerirsiniz Şuan hasta mıyım. Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Günaydın Kübra Hanım, Herhangi bir şikayetiniz yoksa ve diğer iltihabi testleriniz normalse hastalık riski var diye yorumlayabiliriz. Bu noktada sağlıklı beslenme alışkanlıklarına uymak, uyku düzenini sağlamak, stres yönetimine dikkat etmek, kilo almamak ve egzersiz yapmak ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçebilir ve süreci olumlu yönde tersine çevirebilir.

7 Ocak 2019 10:21