ŞD
Soru Sahibi
22 Mart 2019 12:52

S v z harfini söylerken ağzım yamuluyor

Merhaba ben 26 yaşındayım çocukluğumdan beri s ve z harflerini söylerken konuşmam peltek çıkıyor ve dudağımda yamulma oluyor. Bir kelimede çok fazla s harfi var ise o kelimeyi söylemekten çekiniyorum yada söylerken elimle ağzımı kapatıyorum. Dişlerimle alakalı bir problem değilmiş doktorum çok sağlıklı ve çok düzgün bir diş yapım olduğunu konuşmamı engellemeyeceğini söyledi. Lütfen banada yardımcı olurmusunuz

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Konuşmadaki anlaşılırlığınızı etkileyen bu tür sorunlar terapi yoluyla giderilebilir. Ancak bir uzman dil ve konuşma terapistinin değerlendirerek yol alması gerekir. www.dktd.org internet sitesinden İstanbul'daki terapistlerin isim ve adres bilgilerine ulaşabilirsiniz. İyi günler.

9 Nisan 2019 15:12