EM
Soru Sahibi
17 Mart 2021 00:44

Ŕontgen zararlari

Doktor bey 8 yasindski oglumun bacak agrisi nedeni ile rontgeni cekildi 5 grafi kendimi cok kötu hissediyorum keske izin vermeseydim hocam ne olur cevap verin 5 grafi 5 kez rontgen cektirmek mi oluyor bacaginin her yerini cektiler dozaji cocuk dozaji yaptilarmi bakamadim ilerde dusuk dozda olsa bir zarar mi verdim hic cektirmemis bir cocuga göre riskli mi oldu sımdi kemik rontgeni ilğindeki hücrelere zarar mi verdi 1 dozda olsa verir mi

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mutlu Cihangiroğlu
Radyoloji , Girişimsel Radyoloji

Gerekli olduğu için 5 röntgen çekilmiş, eminim çekim sırasında gonad koruyucu kullanılmıştır. Çok endişelenmenize gerek yok.

17 Mart 2021 09:34