KS
Soru Sahibi
25 Mart 2019 17:28

Ritim bozukluk

Mrb doktor bey ben 29 yaşındayım sorunum kalp atımlarım. 2016 dan beri bu sorunu yasıyorum . Kalbime bakıldı fakat herhangi bir sorun görülmedi sadece kapakçıkda az bi kireçlenmek var fakat önemli olmadığı söylendi. 2 defa holter takıldı bi problem yok tekrar 3. Ye takıldı ve sonuç: bazal ritim sinüs Orta sıklıkta AEA izlendi. Doktor eğer rahatsız etmiyorsa ilaç vermim dedi fakat çok huzursuz oluyorum atımlar tuhaf atmaya başlayınca sanki duracak gibi geliyor buda moralimi çok kötü etkiliyor. Öyle değince beta bloker 25 ml ilaç verdi 4 gün oluyor günde 1 tok pek işe yaradı diyemem hala duyuyorum kalp atımlarımı. İyimi kötümü yaptım bilmiyorum size danışmak istedim . Birde kolestrol ve kötü kolesterolüm biraz yüksek .

0
4 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (4)

Iyi gunler. Öncelikle 25 mg çok düşük bir doz en az 50 mg kullanmalı. Fakat kullanıp kullanmama kararı tartışılabilir. Stress, kaygı bozuklukları ve panik atak gibi durumlarda da AEA sıklığı artıyor. Psikiyatrik değerlendirme de faydalı olur. Kahve çay tüketiminin kısıtlanması kansızlık tiroid hastalıkları açısından tarama yapılmalı. Düzenli egzersiz ve kilo kontrolüde önemli. Geçmiş olsun.

25 Mart 2019 19:04
KS
Soru Sahibi

Kan değerlerim normal bi sıkıntı yok . Trioitlerde normal. Kahve ve çay tüketimi yok denecek kadar az . Sanırım benim bi psikiyatrik bi destek almam şart . Çok teşekkür ederim cevabınız için iyi akşamlar.

26 Mart 2019 01:02

Rica ederim Tekrar geçmiş olsun.

26 Mart 2019 07:59
KS
Soru Sahibi

MErhaba doktor bey daha önce size tekrar yazmıştım ek atımlar için.şimdide sinüs taşikardi oluyor ve acillik oluyorum. Doktora gittiğimde atımlarımın fazla olmadığını söylüyor ama 150 -170 nabız görüyorum. Dideral ilaca başladım sabah akşam yarım. Bugün tekrar taşikardi oldu akşam 6 gibi ve dideral içtim bu arada hatta yüzüm falan uyuştu sol kolum falan karıncalanma gibi çok aşırı olmada beni korkuttu . Şimdi Tekrar sanki olmaya çalışıyor gibi çok tedirgin oluyorum. Nedeni ne olabilir Tekrar dideral içsem fazla gelirmi acaba . Bu arada sabah yarım akşam 6 da yarım içmiştim bir ilaç oldu günde

2 Haziran 2019 01:51

Stress, kaygı bozuklukları ve panik atak gibi durumlarda da sinüzal taşikardi ve AEA sıklığında artış oluyor. Daha öncede Psikiyatrik değerlendirme önermiştim. Psikiyatrik değerlendirme ve tedavi sonrası kalp ilaçlarına ihtiyacınız kalmayabilir. Geçmiş olsun.

7 Haziran 2019 17:12
KS
Soru Sahibi

Merhaba doktor bey tekrar tekrar sizi rahatsız ediyorum kusura bakmayın psikiyatriye gittim ve bana anzly 5 gr verdi 1 hafta 1 tane 2. Haftadan itibaren günde 2 adet. Gecede tranko- buskas 1 adet içilecek. Bugün ilk defa içtim anzly bian huzursuzluk ve kalpte ek atım yaptı yan etkisi olabilirmi devam etmeliyim . Ayrıyetten dideral kullanıyorum

25 Haziran 2019 13:35

Bence kesinlikle devam edin derim. Tipik panik atak tarifliyorsunuz. Sinuzal taşikardi ile acile gitmenizde bunu destekliyor. Klinik ve laboratuar testleriniz normal olmasina rağmen acil servislik olup acilde de hiçbir şey bulunamaması da öyle. Psikiyatristle olan iletişiminiz önemli. Geçmiş olsun.

26 Haziran 2019 22:44
Doç. Dr. Mehmet Kayrak
Doç. Dr. Mehmet Kayrak Kardiyoloji

Yazar toplam 188 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
nefes almakta güçlük Doç. Dr. Mehmet Kayrak
Vsd kalp defekt Doç. Dr. Mehmet Kayrak
Vsd kalp defekt Doç. Dr. Mehmet Kayrak
ritim bozukluğu Doç. Dr. Mehmet Kayrak
Qrs holter Doç. Dr. Mehmet Kayrak
Kardiyoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Ömer Doğan Kardiyoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube