7 Haziran 2018 09:17

Riskli doğum

Merhabalar, benim esimin yaşı 30 ilk doğumu 2011 yılında sezaryen ile gerçekleşti peşine 2. Doğumu 2015 yılının Ocak ayında, 3. Doğumu da bundan 1.5 sene sonra 2016 yılının Temmuz ayında sezaryen ile gerçekleşti. Doğum sırasında sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşamadı ve suan yeniden gebe olduğunu öğrendik. Doğum zamanını hesap ettiğimiz de 3. Sezaryen ile arasında 2.5 sene oluyor. 4. Sezaryen yapması çok mu riskli bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cem Batukan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

2.5 yıl geçmiş olması bir risk oluşturmaz ancak plasenta yapışma sorunları olabilir Dikkatli izlenmesi gerekir

24 Haziran 2018 08:42