tn
Soru Sahibi
24 Şubat 2014 18:12

retral tel

Merhaba; yaklaşık 2yıl önce başladım tel tedavisine.üst lateral dişlerim eksikti ama damağım dar olduğu için doktorum damağımı genişletmesi ve direk sıkıştırdı. Gayet de güzel oldu. Önümüzdeki ay çıkacak. Doktorum bana şeffaf plak takacaktı ama ben retainer tel kullanmak istediğimi söyledim o da tamam dedi. Ama plak takmam daha mı uygun olur? Ya da direk retainer taktığım için dişlerimin daha mı erken bozulma olasılığı var?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Müge Kökdamar (sandıkçıoğlu)
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Merhaba :) Doktorunuz neyi uygun görüyorsa onu takmanızı ve ona güvenmenizi öneririm. Zaten belli ki, tatmin edici bir tedavi süreci geçirmişsiniz. Doktorunuzun doğru kararı vereceğine eminim. Sevgiler

25 Şubat 2014 11:46