TO
Soru Sahibi
31 Ekim 2019 00:11

Rektum tm kolonoskopi

Splenik fleksura mukoza ve lümen normal idi. İnen kolon mukoza ve lümeni normal idi. sigmoid kolon 35 cm de 5 mm polip snare ile eksize edildi.(2) Rektum 5 mm de 1 adet 2mm polip eksize edildi(1) Rektum 8-14 cmler arası lümenin yarısını çevreleyen vegetan tümörel kitle lezyonu mevcuttu. multipl biopsiler alındı(3) Babamın kolonoskopi sonucudur. Pataloji sonucu 10 ile 20 gün arasında gelecek. Ben şimdi merak ediyorum. Durum nedir ? Yardımcı olursanız sevinirim

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Zafer Ferahköşe
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Bu hastanın patolojı raporunu hızlandırın 8-11 cm deki kanserli doku bunun tipi ve gradei önemli Bu hastaya dinamik pelvic mr yaptırın Abdominal us yaptırın Patoloji cıktıktan sonra ki adenoca cıkacak pet yaptırın Adenoca cıkınca hasnın ameliyatöncedinnde hem kemoterapı hemde 4500 fad radyoterapi alması lazım daha sonra1.5ay beklenecek tekrar pelvic mr yapılıp Ameliyat edilecek bu sıralama cok önemli

31 Ekim 2019 08:52
TO
Soru Sahibi

Hocam bugün doktorla konuştum hızlandıracaklar. Onlarda duruma göre kemoterapi düşünüyorlar patalojiyi bekliyorlar. Sıralamanızı dikkate alacağım. Hocam durum çok mu kötü hiç umut yok mu

1 Kasım 2019 00:37
Prof. Dr. Zafer Ferahköşe
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Bana yarın saat 1030 ds. Tlf edin *** *** **

1 Kasım 2019 00:42