DM
Soru Sahibi
24 Nisan 2020 00:01

REKTUM POLİP

Merhaba hocam yaşım 30 Rektal kanama şikayeti ile genel cerraha başvurdum muaneye ardından gastroenteroloji uzmanına r.sigmosdokopi yapıldı evre 1 hemoraid ve hemoraidlerde aktif kanama ile rektumda polip saptandı forseps ile çıkarıldı pataloji sonucu 0.2 cm çapında hiperplastik polip ( nonneoplastik ) Atipi ve malignite lehine yorumlancak bulgu yoktur . Ardından kendi istegimle tam kolonoskopi yaptırdım Evre 1 hemoraid polip görülmedi . Bu aşamadan sonra ne yapmam lazım Takip programı uygunlanmalımı ? Teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Zafer Ferahköşe
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Kanama devam ederse tam kolonoskopi yaptir

24 Nisan 2020 00:23
DM
Soru Sahibi

Cevabınız için teşekkür ederim hocam 25 gün önce tam kolonoskopi oldum evre 1 iç hemoraid tespit edildi Fakat kanamam 2/3 günde bir oluyor anlamıyorum gaita üzerinde genelde bazen dışkının haricince damlıyor Napmam lazım bilemiyorum hocam

25 Nisan 2020 00:01
Prof. Dr. Zafer Ferahköşe
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Kolonoskopi normal minimal hemoroid var kanama minimal catlaktan veya hemoroiddendir kabiz veya ishal olma posali ye her gun 2 Det kayisi ye. 10 gu n anal bolgeye dayanabildigin kadat sicak dus tut

26 Nisan 2020 08:57