BB
Soru Sahibi
27 Temmuz 2012 14:21

reflü

*** *** ** doğumlu bir kız bebeğim var.1980 gr 42 cm doğmuştu 37 haftalık olarak.benim sorum kızımda yaklaşık 18 aydır bir hırıltı var.suan 28 aylık 9800gr.86 cm.ayrıca gelişim geriliğide var .özellikle geceleri uykusunda bu oluyor ve horluyor.nefesini tutup birden bire nefes alıyor.ve sanki ağzına balgam geliyormuşta onu yutkunuyormuş gibi yapıyor.ve çok sık uyanıyor.astım, bronşiyolit hışıltılı çocuk hastalıklarının olmadığını söylediler.reflü ve geniz ettinden şüphelendiler.sizce reflü olabilirmi mideyle alakalı bir sorunmudur bu.kusması yok.pediasure mama içiyor ayrıca oda midesini rahatsız edebilirmi..artık bu soruna bir çare bulmak istiyoruz.çok rahatsız oluyor bebeğim...gündüz uyanıkken öle bir sorunumuz olmuyor..şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ayhan Gazi Kalaycı
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Evet, sorun reflüye bağlı olabilir. Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı tüm sorunlarınızı çözebilir. Saygılarımla Prof.Dr. Ayhan Gazi Kalaycı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çocuk Gastroenteroloji. Samsun

27 Temmuz 2012 14:42