ÇG
Soru Sahibi
24 Haziran 2018 11:24

Reaktif hipoglisemi

Hocam merhaba..75gr. seker yukleme testi sonucum aclik 93,60.dak.72,120dak.70,180.dak. 86olarak cikti..2.5 ayda 5 kilo verdim seker ve karbonhitrat tuketmiyorum ve hergun 40dak.yuruyorum..fakat gun ici en az 2 kere fenalasma hissi yasiyorum.ozellikle karnimda bir sıkısma, sidddetli çarpinti ve ritm bozuklugu seklinde.Çalistigim icin bu durum hayat kalitemi cok dusuruyor..surekli tedirgin halledeyim..yardiminizi rica ediyorum..ne yapmaliyim.tskler

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Metin Alış
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Merhaba Gökçe hanım Şeker yükleme testiniz normal. Öncelikle kardiyoloji uzmanına gitmenizi tavsiye ederim. Sağlıkla kalın

27 Haziran 2018 14:38
ÇG
Soru Sahibi

Merhaba..seker yukleme testiniz normal derken ..dahiliye doktoru normal olmadigini soyledi..seker yuklendiginde aclik sekerinizin uzerine cikmasi gerekirdi sizin ki dusuyor dedi bana..bu da reaktif hipoglisemi dendi..siz nasil degerlendirirsiniz acaba?ilginize simdiden tesekkurler

27 Haziran 2018 15:07
Uzm. Dr. Metin Alış
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Merhaba Gökçe hanım Tokluk şekerlerinin ölçümü şikayetleriniz ile paralel ise anlamlıdır. Evet reaktif hipoglisemi olma ihtimali az da olsa var fakat yine de kardiyoloğa görünün. Çünkü bahsettiğniz derecede ritm bozukluğu ayrıca değerlendirilmeli. Mümkünse muayene ile birlikte sizi değerlendirmek gerekli . Çünkü her hastanın yönetimi farklıdır. Ayrıca bir endokrinoloğa da gitmenizi tavsiye ederim. Sağlıkla kalın

30 Haziran 2018 11:27