ŞP
Soru Sahibi
16 Haziran 2017 11:55

Reaktif hipoglisemi var mıdır?

Merhaba sayin hocam,her yil oruc tutmama ragmen bu yil siddetli bas agrisi halsizlik sinirlilik migde bulantisi iftardan sonra yataga düsme gibi sikayetlerim oldu, bunun disinda normalde surekli acikma tatli tuzlu krizlerim halsizlik uyku hali konsantre olamama unutkanlik gibi sikayetlerimde vardi. seker yukleme 75gr ogtt testi yaptirdim sonuclar aclik kan sekerim 83 cikti, tokluk yüklendikten 2 saat sonra sonuç 75 cikti 3.cü saat ölculmedi sizce durum nedir ? Tesekkur ederim simdiden...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Göksun Ayvaz
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

3. ve hatta 4. saat kan şekeri iyi olurmuş. Yükleme testinde insülin değerlerine de bakılsa iyi olurmuş. Reaktif hipoglisemi olabilir gerçekten. Yani bu test biraz eksik kalmış.

13 Temmuz 2017 13:41