CM
Soru Sahibi
2 Eylül 2022 04:56

Psikoz invega

Hocam merhaba. Psikoz ve depresyondan muzdaribim. 5 yıldız sabah 100 mg lustral ve sabah 200 mg akşam 200 mg meresa fort kullanıyorum. Psikozum iyileşiyor fakat hiçbir sorumluluk alacak takati kendimde bulamıyorum. Kamu daki görevimden istifa ettim 3 senedir işsizim sürekli uyku halindeyim boşvermişlik bezmişlik hissi var. Psikozuma iyi gekdiği için çok şikayetçi değildim fakat çalışma ve sosyal hayatım yok denecek kadar ciddi derecede etkilendi. Doktora gitmeyi çok geciktirdim aslında. Doktor lusrali 50 mg a düşürdü ve invega 6 mg verdi. Ben bi 10 gün bu şekil kullandım fakat invega meresa fortun verdiği rahatlamayı vermedi psikozum tekrar alevlenir korkusuyla bıraktım şuan meresaya döndüm. İnvega psikozda etkilimidir etki etmesi için 10 gün çok kısa bi süre mi acaba acele mi ettim. Bide meresa fort aşırı kilo ve tek göğüste jinekomasti yaptı. Değerli yorumunuzu bekliyorum saygılat iyi çalışmalar hocam.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Günaydın.İnveganin etki gosterme süresi için 10 gün kısa bir süredir.Meresa dört değerli bir antipsikotikrir,ama ciddi anlamda hormonal bozukluk yapabilir.O nedenle İnvega daha doğru bir tercih.Saygilar.

2 Eylül 2022 05:40
CM
Soru Sahibi

Hocam değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler. Peki zyprexa mı daha etkilidir invega mı. Psikoz için. İnvega etki etmezse zyprexa yazıcam dedi doktor.

10 Eylül 2022 20:24

İnvega daha tercih edilebilir.Yeterli olmazsa Zyprexa uygundur.

11 Eylül 2022 11:32
Uzm. Dr. Özden Polatöz
Uzm. Dr. Özden Polatöz Psikiyatri

Yazar toplam 63 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Anksiyete mi Uzm. Dr. Özden Polatöz
Antidepresan hakkında? Uzm. Dr. Özden Polatöz
Ilac kullanimi Uzm. Dr. Özden Polatöz
Psikiyatri İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Bilge Kara
Op. Dr. Bilge Kara Psikiyatri
Facebook Twitter Instagram Youtube