CA
Soru Sahibi
14 Ağustos 2020 13:11

Prostat buyume

10yillik prof.vucut gelistirme sporcusym zaman zaman steroidlr kullandm en sonda pandemidn once steroid kurundeydm pandemi nedeniyle birden birakmak zorunda kaldim.bundan 7-8 ayonce sol kasigmda deri altnda bir sislik farkttim agri sizi rahatszlk hissi vermdgi icin fitik zannedip unutmustum pandemi donemi tekrar farkettim *** *** ** de bir genel carraha gittim kanimda enfeksiyon oldugu soylendi ve 1500mg anbiyotik verildi antibiyotikleri kullandim.ama kitlemde bj degisiklik olmadi sonra sag kasiktan baslayarak sag karin alti sag yanimda kasilmalar agrilar hisstmeye basladim tekrar *** *** **de bukez dahiliye uzmanina gittim tm batin us tetkiki ve karaciger enzimi icin kan tahlili yapildi prostat buyumem oldgu soylendi onemli bisey goremsgni soyledi zman zman kabizlik problemi yasadgim icin bagrsak duznleyici ve pinix diye bir ilac verildi hemeroid problemi yasagim icinde hayt kalitem kabiz oldgumda resmn bitiyor suan hala sag kasigmda ve sag yajimda zman zman kasilmalar yasiyorum ozellikle antrenmn yaparken kendimi gerdgimde kasiklarimda bisey geriliyormus bisey sikiyormus gibi hissediyorum ve ayrica sag karin altinda apandistin olduhu bolgede bariz bir sislik var ve kasiklarimda sislik var doktora sordgumda gaz topluyor olabilir yada prostatin bir etkisi olabilr denildi.yaptirdigim us tetkiklerinin sonuclarini asagida yaziyorum ne yapacagimi sasirdim prostat buyumesinin kotu olma ihtimali varmidir korkmam gereken birsey varmidir korkmam gerekn birsey varmidir diye danismak istedim simdiden tesekkurler.*** *** ** us tetkiki:sol inguinal bolgede cilt alti mesafede 1×2 cm boyutunda yagli hilusu belirgin 1 adet reaktif lenf nodu izlenmektedir.ayrica sol inguinal bolgede dah derinde birkac adet bening naturde fizyolojik lenf nodu mevcuttur..*** *** ** tam batin us sonucu:prostat hipertrofisi prostat33*59*37 mm boyutlarinda ve yaklasik 37 mmdir.parankiminde ekojen sahalart hakkm olup,sag lop prominanttir.. Sonuc:safra kesesinde kinking izlenmktedir

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Barış Nuhoğlu
Üroloji , Üroonkoloji

Merhaba. Bu yaşta prostat büyümesi veya prostatın kanser hastalığını beklemeyiz. Şikayetiniz buna bağlı değildir. Geçmiş olsun.

15 Ağustos 2020 09:31
CA
Soru Sahibi

Hocam yasim 32 raporlarimin devami cikmamis tekrar gonderiyorum:*** *** ** sol inguinal bolgede cilt alti mesafede 1*2cm boyutunda yagli hilusu belirgin 1 adet reaktif lenf nodu izlenmektedr ayrica daha derinde birkac adet bening naturde fizyolojik lenf nodu mevcuttur.*** *** ** tum batin us sonuc: sol inguinal bolgede en buygu 33mm capa ulasan buyuk bolumu dejeneratf gorunumlu bening formda lenf nodlari izlenmkte sag inguinal bolgedede izlenmkte olan lenf nodlari 16 mm capi gecmemektedr.prostat hipertrofisi,prostat 33*59*37mm boyutlarda ve yaklasik 37ml dir.parankimnde ekojen sahalart hakim,sag lop prominanttir.kasiklarim su toplamis gibi sis ve sag alt yan karinda gozle gorunur sislik var apandistin oldugu yerde iliski sonrasi orda agri kasilma oluo bazen kendmi gerirkende sag kasigimda bisey geliriomus hissi yasiyorum kendmi siktigimdada bi serlk hissediyirum prostat buyumesi oldgunu soyledi ultrasn doktru testislerdmde bir sorun var sanirm devamli yukari cekik haldeler hocam stroidle alakli olablr mi ilaclri yarida kestigim icin pregnlin kullnmstm ondan sonra bunlar basldi kanser olablcgmdn suohelniyorum teskkrler

16 Ağustos 2020 13:06
Prof. Dr. Barış Nuhoğlu
Üroloji , Üroonkoloji

Prostat kanseri böyle belirtiler vermez, makattan prostat muayenesi ve kan tetkiki ile baktırabilirsiniz. apandisit ameliyat yerinde ise fıtıklaşma olabilir. Genel cerrahi muayenesi önerilir. Teşekkürler

31 Ağustos 2020 10:48
CA
Soru Sahibi

Hocam daha once apandist ameliyati olmadim hic yer olarak orda bariz bir sislik var drvamli kabiz oluyorum tuvaltimi yaptiktan sonra zaman zman kanamam oluyor cam parcasi ciziyormus gibi hissediyorum ve neredeyse tum gun makatimda yanma ve agri hissediyorum siddetli bir sekilde kasigimdan baslayip makatima kadar oln bolgede kasilma hissediyorum.fitiklar ultrasonda gozukmez mi hocam tesekkurler

31 Ağustos 2020 16:47
Prof. Dr. Barış Nuhoğlu
Üroloji , Üroonkoloji

Bahsettiğiniz şikayetler ile ilgili genel cerrahi ve üroloji muayenesi olmanız gerekmektedir. Teşekkürler

21 Eylül 2020 16:01