2 Temmuz 2016 18:01

Probiyotik besinler

Hocam mrb. Annemde ulseratif kolit rahatsız ligi var. Probiyotiklern iyi gelecegini ogrendk probiyotik gidalar hangisidr hocam.illa ilac mi kullanmak zorunda probiyotik almasi icin.besinlerle bunu karsilayabilir mi

2 cevap
Cevaplar (2)

İyi bakterilerin sindirim sisteminde artışı kötü bakterilerin azalmasına sebep olacaktır.Bu iyi bakteriler ayrıca barsak duvarlarında tabaka oluşturarak, B vitamini ve sindirim enzimleri üreterek kötü bakterilere karşı koruyucu etkiye sahiptirler.Bizler iyi bakterilerin sayısını arttırabilmek için probiyotik kaynaklarını kullanmamız gerekiyor.Ülseratif kolit tedavisinde tabiki besinlerle beraber takviye de almamız gerekir.

8 Temmuz 2016 15:03
Soru Sahibi

Cevap icin tsk ediyorum. Peki probiyotik besinler hangileridir hocam.yalnizca bildigm yogurt.bunun disinda hangi besinler var?takviye olarak ne onerirsiniz

9 Temmuz 2016 12:01

YOĞURT,KEFİR,SİRKE,PEYNİR BUNLAR EN İYİ PROBİYOTİK KAYNAĞIDIR.EK DESTEK TEDAVİ SÜRECİNİ HIZLANDIRACAKTIR.

12 Temmuz 2016 12:29