GC
Soru Sahibi
27 Aralık 2018 21:16

primer biliyer sirozun ne oldugu

Merhaba hocam benim bir sorum var primer biliyer siroz var bende bu hastalık neyin nesidir yoksa normal siroz mudur hocam nelere dikkat etmeliyim cok korkuyorum bu hastalıktan bana yardım edin lütfen bu konuda bilgilendirirseniz çok mutlu olurum

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tarkan Karakan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Pbs bağışıklık sistemi hücrelerinin kendi karaciğer hücrelerine saldırmasıyşa oluşan bir hastalıktır. Çoğunlukla uygun tedavi ile ılımlı giden bir hastalıktır. Korkmanıza gerek yok. Geçmiş olsun.

28 Aralık 2018 00:29