öB
Soru Sahibi
30 Ekim 2018 14:36

PREDNOL 20 MG MEYVE SUYUNDA KULLANIMI

Hocam merhabalar. 3 yaşında bir oğlum var. 4-5 gündür kuru öksürüğü vardı, evelsi gün öksürük krizine girdi, acil doktoruna götürdük. bornşit teşhisi koydu. klamer antibiyotiğe başlattı ve bir çocuk doktoruna göstermemizi söyledi. Ertesi gün çocuk doktoruna çıktık bize 3 adet prednol 20 mg ampul verdi. meyve suyuna uyguluyoruz. bir de ventolin verdi. prednolun kortizon olduğunu duymuştum, ne gibi rahatsızlıklarda etkili olduğunu henüz prespektüsündende anlamış değilim. prednol ampulun tozunu meyve suyu içerisinde çözüp çocuga vermek ne kadar doğru ve kullanılan bir tedavi yöntemimidir acaba ? ayrıca prednolun içinde sıvı çözelti ampul bir de toz ampul bulunuyor. biz toz olanını meyve suyuna attık doğru mu yapıyoruz hocam ? çok teşekkürler şimdiden

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Akçay
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

Merhaba, prednol ampulu sulandırarak meyve suyuna ekleyebilirsiniz. Çocuk doktorunuza danışmanızı öneririm.

31 Ekim 2018 09:01