YE
Soru Sahibi
31 Ağustos 2021 07:52

Polikistikover sendromu ve doğum kontrol hapları

Hocam merhaba, adetlerim duzensizdi ve biraz kilo alınca hiç olmamaya başladım. Doktora gidince polikistikover tanısı aldım. Yaklaşık 5 senedir Yasmin kullanıyorum. Rutin kontrol için yine doktora gittim ve doktor bana rahmin 2 santim ama endişelenme Yasmin kullandığın için olabilir dedi. Hocam Yasmin tahmimi mi küçültüyor ve tahmimin 2 santim olması gebeliğe engel mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Murat Gözüküçük
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yasmin rahmi küçültmez, ve bırakıldığında üreme normale döner Rahmin 2 cm olması ile ne kastedildi bilemedim, doktorunuzla tekrar konuşmanızda fayda var

31 Ağustos 2021 08:46