25 Ağustos 2020 16:56

Polikistik over

Hocam bende polikiatik over var doktor kucuk bi yardimla gebe kalabilecegimi soylemisti ozaman bana duphaston ve klomen vermisti adetimi duzenlesin diye duphastonu kullandim ama klomen kullanmadim ozaman 4 aylik evliydim simdi 1 yil oldu korunmasiz hamilelik olmadi simdi klomen kullansam herhangi bir sorun olur mu biraz arastirdim yumurtlamayi destekleyen bir ilacmis kullanmam icin muayene olmam gerekir mi ve genelde benim gibi polikistik over tanisi konmus olan hastalara veriliyormus kullanmamin bir sakincasi yok ise nasil ve nezaman kullanmam gerektigiyle ilgilide bilgi verirmisiniz hocam tesekkur ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Filip Taşhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

her polikistik overli kadın birbirinden farklıdır. herkeste tedevai de farklıdır, bazıları kendiliğinden gebe kalır , bazıları aşılama ya da tüp bebeğe ihtiyaç duyar . ilaç kullanımları ve tedaviler için sizi değerlendirmemiz gerekir

2 Eylül 2020 17:11