OI
Soru Sahibi
18 Aralık 2018 15:54

Polikistik over

Merhaba hocam ben 38 yasinda polikistik over hastasiyim normal yolla bir kizim oldu. Bu hastaligin ilac ile tedavi dışında yumurtaliklara cerrrahi bir müdahale ile tedavi edilmesi mumkun mu.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Şahin  Zeteroğlu
Prof. Dr. Şahin Zeteroğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Ovarian drilling adını verdiğimiz cerrahi bir müdahale mümkün. Ancak eskisi kadar çok uygulanmıyor. Varolan şikayete göre tedavi vermek daha doğru olabilir. Şikayet yok ise tedavi dahi olmayabiliyor.

7 Ocak 2019 18:29