AA
Soru Sahibi
29 Aralık 2016 22:43

Polikistik over sendromu

Merhaba,kolay gelsin. 23 yaşında, bekarım. Adet düzensizliği şikayetiyle 6 ay Diane 35 kullandım. İlacı bıraktığım 3 ay boyunca düzenli regl oldum fakat kesildi sonra. 3 ay bekleyip regl göremeyince qlairista yazdı doktorum. 6 ay kullan gel dedi. Daha önce ultrason görüntüm normal çıkıyordu. En sonkinde küçük kistler görüldü ve pcos olduğum söylendi. Sorum şu; kistler yok olur mu? Ve qlairistanın 14.günündeyim kahverengi leke görüyorum çamaşırımda ilacı bırakmalı mıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Nesrin Kalelioğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

PCOS hiçbir zaman düzelmez ama aralıklı ilaçlarla devreye girerek düzenli adet görmek sağlanabilir. Qularista uygundur., bazı ilaçlar ilk başlandığında ara lekelenmeler yapabilir. Düzenli almaya çalışın ve bitene dek bırakmayın.

2 Ocak 2017 16:53