ÇM
Soru Sahibi
21 Nisan 2012 15:44

PET SONUCU

MERHABA HOCAM.SORUM ANNEMLE İLGİLİ. ANNEM 59 YAŞINDA BUNDAN 2 AY KADAR ÖNCE KARIN AĞRISI NEDENİYLE DOKTORA GİTTİ VE YAPILAN TETKİKLERDEN SONRA PET ÇEKİLMESİNE KARAR VERİLDİ. PET RAPORO ŞU ŞEKİLDEDİR: PELVİS SAĞ LATERALDE REKTUMA DIŞTAN BASI YAPAN MALİGNİTE DÜZEYİNDE ARTMIŞ FDG TUTULUMU GÖSTEREN KİTLE LEZYONU. HER İKİ AKCİĞERDE BİR KISMI AMETABOLİK.ÇOĞUNLUĞU FARKLI DÜZEYLERDE ARTMIŞ FDG TUTULUMU GÖSTEREN MULTİPLE METASTATİK NODÜL. MEDİASTANDE METASTAZ ŞÜPHELİ HİPERMETABOLİK LENF NODLARI. KARIN DUVARINDA VE SOL GLUTEAL BÖLGEDE METESTAZ ŞÜPHELİ NODÜLER YAPILAR. SAYIN HOCAM CEVAP VERİRSENİZ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İhsan Oruk
Genel Cerrahi

merhabalar. yapılan incelemelerde anlaşılan vücuda yayılmış bir kanser olayı mevcut. Öncelikle rektuma bası yapan kitlenin kanser odağı olabileceği düşünülp buranın ayrıntılı incelenmesi gerekir. yumurtalık veya rahim kanseri olabilir. ayrıntılı bir BT çeklmesi uygun olacaktır. sonuçlarla bilgilendirirseniz sevinirim. saygılarımla

25 Nisan 2012 23:57