ac
Soru Sahibi
2 Mayıs 2012 11:28

fissür

mrb hocam. makat yanında sert ve ağrılı bir kitle var. yalnız sertlik makat içinde dışardan görünmüo. kronikleşmiş çatlağım varmış.ama bende ağrı yapan makatın yanındaki kitle apse. fissür apse yapmış denilerek tavanic500 kullandım. ama kitlede hiç bir azalma yok.iltihab akması falan gibi problemim yok. ama oturamıyorum apse çok sertleşmi. radyoloji muayenesinde 42*20 mmboyunda bir apse görüldü. adana da yaşıyorum. ağrılarımda çabası. çocukluğumdan beri kabızlık problemim var. 30 yaşındayım. bu antibiyotik etkili olmayınca amoklavin 1000 ve biteral kullanmamı söledi. yani günde 3000 mg antibiyotik almak durumundayım. ameliyatın dışkı tutamama gibi problemleri olduğundan dolayı antibiyotik tedavisine devam edilecekç sizce bu kadar antibiyotik almamın risk varmı. kitleyi dağıtırmı. kolon kanseri olmam gibi bir durum sözkonusu mu:( bu tedavi uygunmudur. lütfen yardımcı olun. teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İhsan Oruk
Genel Cerrahi

Merhabalar. Oncelikle herhalikarda absenin bosaltilmasi gerekir.bu kadar antibiyotik kullanılmasıanlamsız geliyor. Ilk goruldugunde bosaltilmaliydi. Zamaninda uygunabsebosaltimi yapıldığında dışkıkaçırma olmaz ve abse. olayi kansere donmez. Saygılarımla

13 Mayıs 2012 04:15