ta
Soru Sahibi
15 Ekim 2016 00:04

perianal apse

hocam iyi akşamlar.. bir kaç gün önce farkettim.. bu günde doktora gittim. ultrason da şu tesşisi koydular...sol perianal bölgeden başlayarak perineal bölgeye kadar uzanan yaklaşık 35/25mm boyutlarında hipoekoik inflama bir alan içinde yaklaşık 2/1cm boyutlarında apseyi düşündüren koleksiyon izlenmiştir( perianal apse ) teşisi konmuştur ..bu tedavi için mutlak suretle cerrahi işlem görmem mi gerekiyor şimdi antibiyotik verdi onu kullanıyorum pazartesine kadar şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Evet Hatta bir An önce yapılmalı. Aksi takdirde fistüle çevir me riski var ve her geçen gün risk artar.

15 Ekim 2016 09:12