ÇM
Soru Sahibi
25 Temmuz 2021 23:49

Peniste Kızarıklıklar

Selam. Penisimin baş kısmında yaklaşık bir aydır kızarıklıklar var. Başladığı zamanlarda üroloji doktoruna gittim ve kontakt dermatit tanısı koyup Belogent kremini verdi. 2.5 hafta boyunca kullandım fakat tamamen geçmedi. Şu anda birkaç tane kızarık nokta var uç kısmın altında (https://www.hizliresim.com/7ogna19 ve https://www.hizliresim.com/hjrpgif), baş kısmın altında kızarıklıklar var (https://www.hizliresim.com/a3qi8wd ve https://www.hizliresim.com/n6jkzey) ve de tam uç kısımda kızarıklık var (https://www.hizliresim.com/iq5rdnn). Herhangi bir yanma olmuyor, acı ve kaşıntı da yok. Ayrıca, hiç cinsel ilişkiye girmedim. Bu kızarıklıklar neden olur ve tedavisi nasıldır? Teşekkürler.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Muayene eden doktor kontakt dermatit demiş ve tedavi vermiş. Tedaviye yanıt da alınmış gibi. Tedaviye devam ve kontakta neden olan madde ile kontakt kesilmelidir. Bu mayo sentetik iç çamaşırı deterjan vb olabilir.

26 Temmuz 2021 11:18
ÇM
Soru Sahibi

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Doktor Bey birkaç gün içinde geçeceğini söylemişti fakat geçmediği için emin olamadım. Belogent kreminin üzerinde 3 haftadan fazla kullanmayın yazınca da size danışayım dedim. Teşekkür ederim.

26 Temmuz 2021 12:54

Geçmiş olsun. 3 hafta dolunca tedaviyi bırakın ara verin. gerekirse tekrar başlanır.

26 Temmuz 2021 13:37
Doç. Dr. Ferhat Ateş
Doç. Dr. Ferhat Ateş Üroloji

Yazar toplam 2508 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
İdrar zorluğu Doç. Dr. Ferhat Ateş
Uretra iltihabi Doç. Dr. Ferhat Ateş
Kronik prostatit Doç. Dr. Ferhat Ateş
Prostat sivisi Doç. Dr. Ferhat Ateş
Venöz kaçakta penis halkası Doç. Dr. Ferhat Ateş
Üroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Ali Ayrancı
Dr. Ali Ayrancı Üroloji
Facebook Twitter Instagram Youtube