YL
Soru Sahibi
20 Haziran 2020 14:50

Pcos locah tümör

Doktor bey yaşım 22.4 yıl önce Pcos tanısı aldım usg görünümü ve fsh lh oranına bakarak.İnsülin direnvim de vardı prolaktin tsh normaldi.uzunca süre düzenli adet oldum doğru kiloya inince.31 ocakta kadın doğuma kahverengi ve kılcal damar şeklinde olan iki ayrı akıntı için gitmiştim.Dheas seviyem üst sınır 400 ken 514 gelmişti.Ek test yapılmadı, ilaç alabilirsin dediler ama ben almamıştım şikayetim yok diye.Şimdi son 2 adetdir gecikme yaşıyorum.Tüm belirtiler var kasık ağrısı, sol memede yoğun olan meme acısı ama gelmiyor adet.Başladığı günü 1 aldığımda bugün 38.gün.Locah olmuş olabilir mi hocam?Yüzümde hafif koyu olan iki leke çıktı.Tüylenme artışı çok hafif daha oldu.Zaten önceden bu sorun vardı.Göze çarpan bir durum yeni bir durum olmadı yani.Muayenesiz bir şey denmez biliyorum ama sizce sorun nedir? Tedavi edilmezse kısır kalır mıyım, ya da hayatımı tehdit eder mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Filip Taşhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

merhaba bu değerlerle pek tümör beklemeyiz . 30-40 gün arası adet görülüyor ise ilaçsız takip olabilir. her pcos infertil olacak değil kilo varsa vermeni tavsiye ederim öncelikle dediğin gibi bir muayene ve takip aslında pcos 'de çok önemli

20 Haziran 2020 15:02