Ke
Soru Sahibi
23 Mart 2015 16:07

PATOLOJI SONUCU

Merhabalar hocam 33 yasindayim benim sorum smear tetkikinde CINIII tespit edildi.Kolposkopi biyopsi yapildi. Hpvye bakildi 16 cikti. Konizasyon uygulandi. Fakat patoloji sonucunda kadranlari tuttan yaygin korsinoma in-situ yaygın glanduler tutulum var. lezyon yaygin olarak cerrahi sinirlarda lezyon devam ediyor. Lezyonun ana spesmende yaygin olmasina gore degerlendilip karar verilmesi.Rahım alınması gerekıyormus tekrar konizasyon yaptirsan lezyon bitermi rahim alinmadan. Simdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yusuf Yıldırım
Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi , Cerrahi Onkoloji

Doktorunuzun yönlendirmesine göre hareket ediniz. Geçmiş olsun

24 Mart 2015 11:26