KE
Soru Sahibi
23 Temmuz 2012 20:11

parameniskeal kist ne dir

medial menisküs arka boynunda ewre 2 dejenerasyon . lateral menisküs 3 ewre oblik seyirlik yırtıkizlenmiştir .lateral menisküs komsulugunda 7 mm capında parameniskeal kist izlenmiştir. ben ameliyat oldum hocam bunlar amelıyattan oncekı mr ..su an 20 gun oldu amerlıyat oldugum ıyı gıbıyım ancak ben hakemlık yapıyorum klasman da kosularımız baslıyacak 25 gun sonra acaba guclendırmeye baslasam mı yada fızık tedavı yaptırsam mı. tskler hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sinan Karaoğlu
Ortopedi ve Travmatoloji

Bu soruya en iyi, ameliyatınızı yapan meslekdaşımız cevap verebilir. Genel olarak söylemek gerekirse; eğer sadece menisküs cerrahisi yapılmış ise zaman yeterli, spora başlanabilir. Ancak parameniskal kist için bir işlem yapılmış ise yapılan işleme göre spor izin verme geciktirilebilir doktorunuz tarafından. Geçmiş olsun

24 Temmuz 2012 22:56