MA
Soru Sahibi
31 Ocak 2021 14:06

Pankreas ve kaşıntı

Merhaba. Pankreas kanseri veya safra yolu tıkanıklığına bağlı olarak ortaya çıkan kaşıntının özelliği nedir? Tek başına çıkar mı ya da beraberinde olması gereken sarılık gibi semptomlar da olmalı mı? Çok teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mustafa Kaplan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Genelde hastaların biluribin değeri çok yükselir ve buna bağlı hastalarda kaşıntı ve sarılık olur.... Genelde sarılık dışında da semptom olmaz....

31 Ocak 2021 15:14