18 Mart 2019 10:42

Pankreas şüphesi

Merhabalar hocam. Yaklaşık 2 ay gibi bi süredir hafif karın agrilari( üst sağ ve sol )ve özellikle sirt agrisi sikayeti cekmekteyim ayni zamanda bagirsak hareketlerinde degisiklik ve gaitada sıklıkla acik kahverengi ve fazla yagli gelme durumu söz konusu. 2 kere ultrason 1 kere bilgisayarli tomografi ve defalarca kan tahlili verdim. Aynı zamanda *** *** ** da tam kolonoskopiye girdim ve sonuc temiz cikti.Gaitada yağ ve nişasta ve gizli kan negatif. Lakin sikayetlerim ve Arastirmalarim hep penkreasla alakali sorun olabilcegi yonunde suphelerim agrilarim devam ediyor özellikle sırt ağrısı. Ultrason raporlarinda safra kesesinde en buyugu 5 mm olan birkac adet polip mevcuttur yazıldı, boyutları küçük oldugu icin oparasyon onerilmiyor.Verdigim kan tahlillerinde serum amilaz 100 , alt 19, ast 19, glukoz 93 ve bilirubin seviyeleri total direk ve indirek olarak normal duzeylerde. Ayrica ca 19-9 testi uygulandi ve 0.82 gibi dusuk bir miktar cikti. Hocam yasim 26 herhangi istah ve kilo kaybi yok. Sadece kaygilarim ve ozellikle stresli anlarimda artan agri sikayetlerim var. Daha onceki donemlerde irrtable bagirsak sendromu teshisi konuldu fakat ben o hastaligin belirtilerinden bicok farkli belirti yasamaktayim ve tedirginim. Lutfen yardimci olurmusunuz. İbs de kabızlık ve kasık agrilari söz konusu iken bende ozellikle karin boslugumun sol tarafi ve sirt kisminda siddetli olmayan agri durumu vardir

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Halil Genç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Hakan bey bir Gastroenteroloji uzmanı kontrol ve takibinde olmanızı öneririm geçmiş olsun

18 Mart 2019 14:39