ET
Soru Sahibi
17 Eylül 2021 01:09

Pankreas kisti

Merhaba annem safra kesesi ameliyatı oldu 5 ay geçtiği halde sağda batması ağrısi tam geçmeyince endosonografi çekildi pankreas gövdesinde 10 ve 5.5 mm ince duvarlı solid komponet içermeyen kistik lezyonlar mevcuttur,Kuyruk kanalında daha küçiük alanlar vardir koledok kanalı 9 mm,periampuller bölge normal.Doktoru 6 ay sonra kontrol demiş kilo vermesini söylemiş.Ama annemin sağ tarafında sırta doğru batma oluyor bir kere şiddetli olup kustu ağrıdan bunun sebebi ne olabilir kendisinde crhon hastalığıda var.

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Işıl Tuzcuoğlu
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Merhaba Funda hanım, Safra kesesi operasyonundan sonra hastalarımızın şikayetlerinin geçmemesi bazen rastladığımız bir durum olabiliyor. Ağrı, kalın barsak yada mide kökenli de olabilir. Aynı zamanda Crohn hastalığı olduğunu da belirtmişsiniz. Ağrının kökeninin araştırılması ve yüzyüze değerlendirilmesi için bir Gastroenteroloji uzmanına yüzyüze danışmanız faydalı olacaktır. En kısa zamanda annenizin sağlığına kavuşması dileğiyle..

9 Ekim 2021 19:19
ET
Soru Sahibi

Çok teşekkür ediyorum ilginize doktor Işıl hanım 🙂

9 Ekim 2021 19:30
Uzm. Dr. Işıl Tuzcuoğlu
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Geçmiş olsun.

10 Ekim 2021 14:11