ÖD
Soru Sahibi
15 Ağustos 2017 14:24

PANKREAS KANSERİ

HOCAM KOLAY GELSIN BABAM PANKREAS KANSERI VE KARACIGER E METASTAS YAPMIS 50 YE YAKIN PIRINC TANESI KADAR VAR DEDILER 14/08/2017 DE AMELIYAT OLDU VE DOKTOR SADECE RAHATLATMA AMACLI YOL ACTIM DEDI ENDOSKOPIDE PARCA ALDILAR DAHA SONUCU GELMEDI ANNEMI AKCIGER KANSERINDEN 8 AY ONCE KAYBETTIM BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ LÜTFEN DOKTOR 6 AY 1 SENE YASAR DEDI

1 cevap
Cevaplar (1)

anlattığınız kadarıyla babanız evre 4 pankreas kanseri.bu evrede cerrahi tedavi sadece palyasyon yani sarılık ve yiyememe gibi problemleri çözmek için kullanılıyor ancak hastaya sağkalım avantajı sağlamıyor.eğer etkin bir kemoterapi ile karaciğerdeki metastazlar kaybolursa sağkalımı artıran etkin bir ameliyat uygulayabiliriz ancak şu evrede mümkün değil.herhangi bir ömür süresi vermek doğru olmaz.biyopsi sonucunu da ilaveten görmem faydalı olur.daha net konuşabilirim ozaman. çok geçmiş olsun...

15 Ağustos 2017 14:34