ya
Soru Sahibi
22 Ocak 2016 17:33

Pankreas kanseri

Iyi gunler hocam.wihhple sonrasi patoloji sonucu Orta derece differansiye adenokarsinom gelen bir hastada(metastaz saptanmadi). Onkoloji tedavisi oncesi yapilan pet taramasinda cervical bolgedeki lenf nodlarinda parlamalar oldugu gorulmus ve biyopsi yapilmistir. Biyopsi sonucu temiz geldi fakat enaz 3 defa tekrarlanmasi gerektigini duyduk. Pet sonucu ciktigi zamanlarda hasta ates sikayetiyle hastaneye gitti. Metastaza bagli Hodking lenfoma olabiliyor mu? Yoksa primer bolge olma ihtimali varmi yada biyopsi sonucuna gore enfeksiyon diyebilirmiyiz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özlem Er
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Biopsinin petctde belirtilen noktadan yapilmasi uygun olur. Sonuca gore tedavi planlanir. Gecmis olsun

22 Ocak 2016 17:38