AG
Soru Sahibi
4 Ağustos 2021 16:46

Pankreas Bilirubin Yüksekliği

Hocam benim sürekli total bilirubin 5.5 çıkıyor gilbert sendromu var dediler mide bulantısı halsizlik yapıyor üst bt yaptırdık pankreas dikkatımı çekti yoğuz gaz sebebiyle görülmememiştir diyor 4 ay önceden aynısını demişti amilaz değerim 46 çıkıyor pankreas la ilgisi olabilirmi bilirubin yüksekliği ve gaz olayı ve idrarım da koyumsu ama doktor amilaz değerin iyi diyor ondan değil diyor gilbert sendeki diyor gazdan dolayı gözükmüyor bir türlü

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hayri Karaarslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Bana bilirubin değerlerini tam olarak yazabilir misin(direk bilirubin ve indirek bilirubin)? İdrarda bilirubin ve ürobilinojen durumu? GGT ve Alkalen fosfataz,ALT değerleri nedir? Bunları yazdıktan sonra yorumumu yapacağım.

4 Ağustos 2021 17:52