CF
Soru Sahibi
22 Şubat 2014 19:28

Osgood-schlatter

Merhaba hocam ben 16 yasındayım ve basketbol oynuyorum her 2 dizimde de tanısı osgood-schaletter olan hastalığın tanısı konuldu bu hastalık bende 12 yaşında başladı spor yasaklanmıstı 1-2 sene doktorun söylediği gibi yapmadım son 1 senedir basket oynamaya basladım hastalık su son 2 ayda tekrar basladı ve basket antremanlarım olduğu için neredeyse hergün ağrı var. Ameliyat kesin çözüm müdür ? Suan dizlerimi zorladığım için ileride kalıcı bir sorun olurmu ? Antremanlara devam ettiğim için boy uzamamda olumsuz bir sorun olurmu yada ameliyattan sonra boy uzamam durur mu. Hocam cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum bu hastalık bu yasta benı cok etkıledı ileride gelecek vaad eden bir basketcıyım lutfen yardım edin

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hasan Tatari
Ortopedi ve Travmatoloji

Şu aşamada ameliyat önerilmez. Çünkü ameliyat edecek pek birşey yoktur. Uzamayı etkilemez.

26 Şubat 2014 08:09