ME
Soru Sahibi
28 Haziran 2015 16:42

ortodonti diş teli

Merhabalar hocam öncelikle 26 yaşındayım alt ön dişim de eğrilik mevcut olup muayene sonucu tel takılması önerilmiştir Kırşehir de öğrenciyim tedavi hakkında ve aşağı yukarı maliyet konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Sevil Sema Atuğ Özcan
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Merhaba; ortodontik tedavi ağız hijyeni iyi olan ve kemik metabolizmasını etkileyecek herhangi bir hastalığı olmayan bireylerde hemen her yaşta uygulanabilmektedir. Uygulanacak tedavi için öncelikli olarak röntgen alınıp detaylı bir klinik muayene yapılmalıdır. Muayene sonucunda çekimli ya da çekimsiz bir tedavi kararı verilebilir. Dişsel tedaviler çapraşılığın şiddetine göre - vakaya göre değişebilmekle birlikte- 1, 1,5 yıl kadar sürer ve 3-4 haftada bir hekim kontrolü gereklidir. Tedavi ücretleri 4-5 bin tl fen başlamaktadır. Mutlu gülüşler:)

5 Temmuz 2015 04:44