İG
Soru Sahibi
14 Haziran 2021 00:26

Ördeğim yürüyemiyor

Ben bir tane yavru ördek aldım 1 ay oldu. Evde büyük bir kutuda besliyorm. Her gün 3 kere altında gazeteyi değiştiriyorum suyunu değiştiriyorum. Gündüzleri sık sık yürütüyorum evin içinde sadece geceleri kutuda. Son 2 haftadır Hapşuruyordu ve ateşi vardı. Geçenlerde veterinere götürdüm viral enfeksiyon ve ishal olmuş dedi ilaç verdi. İlacını verdikten sonra biraz iyi oldu ama şimdi yürüyemiyor. Kutuda acaba ayağı ters mi döndü bilmiyorum. Ayağımı kaydı ikiye mi ayrıldı bilmiyorum iki gündür yürümüyor. Yani yürüyemiyor. Ayagının üzerine basamıyor. Sürünerek yemegine gidiyor. Bu durumda ne yapmam gerekiyor? Eğer ayağı kırıldı ise geçer mi? Bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Çok özür dileyerek cevabıma başlamak istiyorum. Sizi bir kutu içinde uzun bir süre bıraksak yürüyebilirmisiniz. Üstelik perde ayaklı bir hayvanı yürütmeye zorlamışsınız. Ayak altları zedelenmiştir. Neden ona büyük bir leğen içinde yüzebileceği geniş bir ortam yaratmadınız? Saksıdaki çiçek bile dallarını sağa sola yayarak genişlemeye çalışır. Hele büyüme çağındaki bir hayvan bir kaç gün içinde ve hergün büyüme atağı yaşar. Eklemlerde kireçlenmeye neden olmuş olabilirsiniz. Ayrıca stresden dolayıda anladığım kadarıyla vücut direnci düşmüş. Ördeğiniz adına çok üzüldüm. Lütfen onu doğal ortamının gerektirdiği şekilde besleyiniz. Ördekler kafes hayvanı değildir.

23 Haziran 2021 10:09