kz
Soru Sahibi
3 Haziran 2021 19:59

ördeğim yürümüyor

Merhaba Tülin Hanım, 2 aylık ördeğim var geçen akşam topallamaya başlamıştı sol ayağına basamıyordu. Sabah olduğunda ayağa hiç kalkmadı ve şuan 3 gündür yatıyor. Sol ayağının parmakları ve topuğu biraz şiş. Galiba biraz fazla yürüdü o yüzden olabilir mi? Suya girdirdiğimde bile ayaklarını kullanmıyor ve korkuyor gibi. Bazen genleşiyor ayaklarını uzatıyor kıpratıyor ama ayağa kalkmıyor 3 gündür. Ne yapmalıyım?

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhabalar, siz en şanslı olan okuyucumsunuz, çünkü 2 öncesinden gelen soruları anca yanıtlayabildim. Ördeğinizin ayak tabanında bir apseleşme başlamış olabilir. Mutlaka kontrol edilmeli ve eğer şişkil veya ödem gibi bir durum var ise, pom ihtamol veya pom furacin ile sarabilirsiniz. Ve mutlaka ağızdan veya enjeksiyon olarak antibiotik kullanmanız gerekir. Ama bu pomadları sürmeden öce ayak tabanlanın şiş olup olmadığına bakılmalıdır. Ayrıca bu durum herhangi bir zehirli böcek sokması da olabilir. Bu sefer bu tedavi değil, farklı bir tedavi uygulanmalıdır. Lütfen bir veteriner hekime gitmenizi öneririm.

4 Haziran 2021 10:58
kz
Soru Sahibi

çok sağ olun çok teşekkür ederim doktor hanım

4 Haziran 2021 14:11

rica ederim

23 Haziran 2021 09:53