DH
Soru Sahibi
28 Ağustos 2021 00:35

Oral Minoxidil ve Kalp

İyi günler dilerim hocam. Ben Ocak 2021'den bu yana erkek tipi saç dökülmesi için günde 10 mg oral minoxidil kullanıyorum. Herhangi bir hipotansiyon sorunu yaratmadı. Bazen sol göğüste ağrı yapıp geçiyor. Çarpıntı problemini de erken dönemde yaşamıştım ilaca devam ettikçe ortadan kayboldu. En son 20 Haziran 2021'de ekg, ekokardiyografi ve kan tahlili yapıldı her değer normal çıktı. Benim merak ettiğim şey bu ilaç için riskli deniliyor uzun vadede sıkıntı yaratma potansiyeli var mı acaba ? İyi günler dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sizde önemli yan etki görülmemiş, uzun vadede olması olasılığı var. Kontrollerinize devam etmelisiniz., onu öneren doktor takibini yapacaktır.

2 Eylül 2021 09:44