YK
Soru Sahibi
23 Aralık 2018 14:52

Ön dis çürümesi

Ön dişimin ikisinde birinde 3 tane diğerinin 1 tane küçük siyah delik oluşumu farkettim dislerimi düzenli olarak fırçalamama rağmen siyah delik olan disimin biri dolgu ve toplu igne degdirdigimde delik olduğu belli acaba neden oluyor ve tedavisi nedir cok teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Barış Kandehir
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Dişinizde mevcut olan restorasyonun çevresinde gelişen çürük olabileceği gibi yeni oluşmuş çürük yahut ilerleme hızı yavaş ya da ilerlemesi durmuş çürük lezyonu olabilir.Gerekli radyografik ve klinik inceleme neticesinde gereken tedaviniz konusunda daha net bir bilgi verilebilir.

30 Aralık 2018 22:02